بخش‌ها و امکانات

اتاق عمل

بیمارستان تخصصی مادران، دارای ۳ اتاق عمل مجهز به امکانات لازم جهت عمل‌جراحی زنان است. همچنین جراحی به روش لاپاروسکوپی که باعث کاهش دوران نقاهت، کاهش درد و چسبندگی، کاهش عفونت و خونریزی، و کاهش مدت بیهوشی و عمل جراحی می‌شود، در این مرکز تخصصی، توسط پزشکان حاذق و مجرب بیمارستان مادران انجام می‌شود.

تصویربرداری

بخش تصویر برداری اهمیت زیادی در تشخیص و یافتن روش مناسب برای درمان بیماری دارد، بیمارستان تخصصی مادران، دارای تجهیزات روزآمد تصویربرداری برای موارد زیر است:

  • ۱- سونوگرافی: سونوگرافی در تشخیص بیماریهای زنان اهمیت فراوان دارد، از این رو دستگاه‌های مدرن و جدید سنوگرافی دوبعدی، سه‌بعدی، چهاربعدی و سنوگرافی داپلر رنگی، امکان سنوگرافی از سایر اعضاء بدن و عروق قلب را در بیمارستان مادران فراهم آورده است.

این مرکز با همکاری بیمارستان مادران و گروه تخصصی رادیولوژی تجهیز و آماده بهره‌برداری شده است. دستگاه‌های موجود در مرکز همگی کاملاً پیشرفته و با قابلیت‌های کامل هستند. دستگاه سونوگرافی داپلر با ۳ پروب مدل Ws80 از شرکت samsung و سال ساخت ۲۰۱۸ می‌باشد و دارای پروب های کانوکس، linear و واژینال است و ازنظر نرم‌افزاری بسیار پیشرفته بوده و دارای قابلیت‌های ۵D heart- 5D CNS- Elastography می‌باشد و برای پیش‌فرض: Abdomen-Early/ Late OB- Breast imaging- Anomaly scan, Nt، بررسی آنومالی به‌صورت Advance و شامل Fetal heart می‌باشد.

دستگاه رادیولوژی Extreme Dr می‌باشد که برای استفاده‌های بالینی مختلف کفایت لازم را دارد. انجام کلیه رادیوگرافی‌های ساده و رنگی (شامل هیستروسالپینگوگرافی، IVP، VCUG، تصاویر باریمی جهت بررسی مری و معده و روده‌ها) و view Alighment جهت بررسی مشکلات اورتوپدیک اندام تحتانی.
انجام انواع بیوپسی شامل: FNA (بیوپسی از غده تیرویید و درمان RF)، بیوپسی Breast، بیوپسی پروستات تحت گاید سونو با روش ترنس پرینه که نسبت به روش‌های دیگر ریسک کمتری دارا می‌باشد. (روش دوازده‌تایی)

هزینه رادیولوژی و سونوگرافی این مرکز طبق تعرفه وزارت بهداشت و پایین‌تر از سایر مراکز خصوصی می‌باشد.

بیهوشی

اعضای گروه بیهوشی بیمارستان مادران شامل  متخصصین  و کارشناسان مجرب بیهوشی و پرسنل ریکاوری است که در سه شیفت کاری با هدف زایمان بدون‌درد و اعمال جراحی بیماران با تیم‌های مختلف پزشکی در همکاری هستند.

بیمارانی که بیهوشی عمومی با روش‌های بی‌حسی اسپاینال یا اپیدورال، می‌گیرند، نکات لازم را آموزش‌ دیده و مورد پایش مداوم قرار می‌گیرند.

داروخانه

بیمارستان مادران، داروهای مورد نیاز برای بیمارانی که به صورت سرپایی یا بستری درمان می‌شوند را ارائه و یا در صورت عدم موجودی فارماکوپه، تهیه و در اختیار بخش متقاضی می‌گذارد. همچنین داروخانه‌ی بیمارستان طرف قرارداد بیمه‌های خدمات‌درمانی و تامین‌اجتماعی می‌باشد.

بخش بستری

بخش‌های بستری یاس و مهتاب در طبقه‌‌های دوم و سوم بیمارستان واقع شده‌اند که:

  • بخش یاس دارای ۲ اتاق سه‌تخته، ۱ اتاق دوتخته، و ۹ اتاق تک‌تخته است
  • بخش مهتاب دارای ۲ اتاق سه‌تخته، ۲ اتاق دوتخته، ۸ اتاق تک‌تخته است

لازم‌به‌ذکر است که امکان همراهی یک نفر خانم، پس‌از پرداخت هزینه‌ی معمول و دریافت کارت‌همراه، در اتاق‌های تک‌تخته فراهم می‌باشد.

فهرست